Asistenční služby

Asistenční služby je souhrn služeb, které nabízejí pojišťovny k povinnému ručení. Asistenční služby poskytují pomoc v případech jako je zajištění opravy vozidla, zajištění nebo doprava pasažérů vozidla do hotelu, nebo zajištění odtahu poškozeného vozidla. Téměř většina pojišťoven, které působí na českém trhu nabízejí možnost připlatit si za nadstandardní asistenční služby.

Základem asistenčních služeb je možnost opakovaného bezhotovostního čerpání služeb, a to v případě nepojízdného vozu v hodnotách a v takovém rozsahu který je smluvně dohodnutý. Proto jsou klienti pojišťoven zajištěni proti neočekávaným událostem jež se mohou vyskytnout průběhu cesty.

K základní nabídce asistenčních služeb pro případ poruchy nebo při dopravní nehodě patří náklady za příjezd a odjezd asistenční služby, náklady na opravu automobilu přímo na místě, náklady za manipulaci a vyproštění vozidla a samozřejmě že i náklady na odtah.

V případě, že se vám zdají asistenční služby, které jsou poskytovány v rámci povinného pojištění nedostatečné, máte možnost téměř u všech pojišťoven sjednat kvalitnější služby. K pojišťovnám, jež poskytují tyto služby patří Generali pojišťovna, Triglav pojišťovna, Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Allianz pojišťovna, Uniqa pojišťovna, Wüstenrot pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna a ČSOB pojišťovna.

Asistenční služby jsou poskytovány prostřednictvím asistenčních společností, v zahraničí tyto služby poskytují např. Europ Assistance, SOS Assist, atd. Na území České republiky to jsou Autoklub Bohemia Assistance (ABA), Ústřední automotoklub ČR (ÚAMK), který je znám i pod názvem Žlutí andělé a mnoho dalších.
Asistenční služba je motoristům k dispozici 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu, a to nejen v České republice, ale i po celé Evropě.