Havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží k pokrytí škod na vlastním vozidle při dopravní nehodě. Pokud je škoda zaviněna druhou osobou, pak je škoda uhrazená z povinného ručení viníka dopravní nehody.

I když havarijní pojištění není povinné, doporučujeme jej uzavřít, protože chrání vaše motorové vozidlo před škodami které vzniknou v důsledku dopravní nehody, před škodami vzniklými živelnou pohromou, před zcizením nebo před neoprávněným užitím motorového vozidla.

Havarijní pojištění je určeno vlastníkům motorových vozidel a vhodné je především pro ty řidiče, kteří poměrně často bourají nebo pro vlastníky dražších značek automobilů, protože opravy jsou dosti vysoké.

Ptáte se proč je dobré sjednat si havarijní pojištění? Kterýkoli řidič může způsobit dopravní nehodu, ovšem pokud se dopravní nehoda stane, ve většině případů dosahují škody několik desítek nebo i stovek tisíc korun. V případě, že jste viníkem dopravní nehody a nemáte sjednáno havarijní pojištění, všechny náklady na opravu nebo koupi nového vozu si hradí majitel sám. Jestliže havarijní pojištění máte, budete platit náklady na opravu nebo nákup nového vozu jen do výše spoluúčastí.

Pojistné plnění nastává v okamžiku dopravní nehody kterou zaviní majitel havarijně pojištěného vozu. Pokud je nehoda způsobena druhým řidičem, náklady na opravu jsou hrazeny z povinného ručení viníka nehody.

Pokus si sjednáváte havarijní pojištění, máte možnost pojistit se proti zcizení vozidla nebo živelné katastrofě. Dále je zde možnost připojištění zavazadel, sedadel, pojištění skel, úrazové pojištění nejen řidiče ale i ostatních spolucestujících, pojištění půjčovného pro případ opravy atd.

Havarijní připojištění si můžete sjednat v každé pojišťovně jež nabízí standardní povinné ručení. Havarijní pojištění je ve většině případů nabízeno jako doplněk za výhodných podmínek. Jestliže chcete uzavřít havarijní pojištění, zcela jistě se vyplatí uzavřít jej najednou s povinným ručením u jedné pojišťovny.

A co vy už jste si na svojí Škoda Fabia combi sjednat povinné ručení?