Jak sjednat povinné ručení

Povinné ručení lze sjednat na pobočkách pojišťoven nebo přes internet. Pokud se rozhodnete uzavřít povinné ručení na pobočce některé pojišťovny působící na českém trhu, stačí jen navštívit osobně pobočku pojišťovny. Zaměstnanec pojišťovny se vám bude plně věnovat a osobně s vámi probere náležitosti, vysvětlí podmínky a pomůže vám uzavřít pojistnou smlouvu. Ihned tuto smlouvu i podepíšete a obdržíte tzv. zelenou kartu, kterou se prokazujete, že máte uzavřené a platné pojištění. Pojistní smlouva se uzavírá na období jednoho roku a je nutno ji každoročně obnovovat. V případě vaší nespokojenosti můžete pojišťovnu změnit, a to 6 týdnů před koncem pojištění.

Druhou možností jak sjednat povinné ručení je způsob v současné době hojně využívaný, a to přes internet. Povinné ručení máte možnost uzavřít prostřednictvím webových stránek jež umožňují sjednat povinné ručení tzv. online. Výhoda této možnosti je především v tom, že tyto stránky mají k dispozici tzv. kalkulátor, prostřednictvím kterého máte možnost rychle srovnat povinné ručení od všech pojišťoven. Proto nemusíte zdlouhavě studovat jednotlivé nabídky pojišťoven, ale v pohodlí svého domova během chvilky zjistíte, která pojišťovna má ve své nabídce nejvýhodnější povinné ručení. Na těchto stránkách lze také porovnat nabídku připojištění, např. úrazu, zavazadel nebo i rozsah asistenčních služeb.

Postup při uzavření povinného ručení je poměrně jednoduchý. Pomocí kalkulátoru si vyberete nabídku povinného ručení vámi vybrané pojišťovny a zadáte povinné údaje. Poté vyplníte přiložený formulář a odešlete. V zápětí obdržíte potvrzující email s informacemi ohledně zaplacení pojistného. V průběhu několika málo dnů vám bude poštou doručena pojistná smlouva i se zelenou kartou. Pojistnou smlouvu po podepsání odešlete zpět na pobočku pojišťovny.