Povinné ručení 2010

Pojistné ručení je stanoveno zákonem, a proto je povinné. Sjednat smlouvu o povinném ručení musí každý majitel nebo spolumajitel Kii Ceed a Sportage či Sorento či jednostopého motorového vozidla, i cizinec, který chce používat vozidlo na pozemní komunikaci.

Povinné ručení patří do kategorie pojištění odpovědnosti, slouží ke krytí škod které jsou způsobené jiným osobám na majetku nebo na zdraví. Z povinného ručení se hradí škody na poškozeném vozidle, na jeho nákladu, na trvalé následky zranění cestujících ve vlastním nebo cizím voze, ekologické havárie, na oplocení a mnoho dalších.

Povinné ručení se musí sjednat na tuzemské vozy, které podléhají registraci silničních vozidel a také pro automobily které této registraci nepodléhají, ale jsou ve vlastnictví osoby která má sídlo nebo bydliště na území České republiky.

Povinné ručení musíte uzavřít dříve než vyjedete s vozidlem na pozemní komunikaci. Pokud si myslíte, že váš čas je velmi drahý a nevíte u které pojišťovny si máte povinné ručení sjednat, pak máte povinného ručení u jednotlivých pojišťoven, které působí na české trhu. Na internetu je taktéž k dispozici kalkulátor pro porovnání asistenčních služeb, převod bonusů nebo poradenství.

Většina pojišťoven působící na českém trhu letos zachovaly sazby z minulého roku, dokonce u některých pojišťoven sazba povinného ručení pro rok 2010 klesla pod vlivem bonusů.Taktéž nezvyšování cen povinného ručení na rok 2010 slibuji pojišťovny stávajícím zákazníkům.

Díky konkurenci na trhu velká část pojišťoven upustila pojišťování dle kubatury vozu, protože nabídka obsahuje různé balíčky akčních cen a slev. Také silná konkurence oddaluje zdražování povinného ručení.

Od 1.1.2010 máte povinnost mít ve vozidle Evropský záznam o dopravní nehodě, policii lze volat ke škodám vyšší než 100 000,- Kč, pokud je u dopravní nehody zranění pak musíte volat policii pokaždé.