Uniqa pojišťovna

Pojišťovna Uniqa je držitelem univerzální pojišťovací licence, čímž si vytvořila portfolio pojistných produktů, které pokrývají všechny druhy pojištění osob a majetku. Pojišťovna Uniqa má v České republice síť více než 170 poboček

Při sjednání povinného ručení pojišťovna Uniqa bere na zřetel hned několik faktorů. Především o jaký typ vozidla se jedná, dále je to stáří vozu a způsob jeho použití. Dále je to obsah motoru, věk pojištěnce, značka automobilu, místo registrace a mnoho dalších. Z tohoto důvodu je pak výsledná cena povinného ručení u pojištění Uniqa dosti široké. Nakonec na konečnou cenu lze využit slevu, která vyplývá z připsaných bonusů. Bonusy se týkají hlavně za průběh pojištění bez dopravní nehody, bonus pro řidiče kteří mají více než 55 let, dále je možno využit bonus za automobily, které jsou registrovány mimo Prahu nebo za rozšířené zabezpečení vozidla a další.

Pojišťovna Uniqa nabízí 3 varianty povinného ručení a to Ekonom, Standart a Max. Varianty jsou odstupňovány podle výše pojistného a z něj plynoucí výše limitů hrazení. Navíc se také liší v doplňkových službách. Asistenční služba je však již zahrnuta v ceně, a to ve všech pojišťovacích variantách.

U povinného ručení máte možnost sjednat havarijní pojištění Kasko s připojištěním čelního skla nebo lze také uzavřít tzv. POV plus, což je povinné ručení i s ochranou pojištěného vozidla proti krádeži i požáru.

Pojišťovna Uniqa pro nové zákazníky od 1. října 2010 připravila 4 produkty na celý rok zdarma, mezi něž patří komfortní asistenční služba, služba MeteoUNIQA – jde o varování před nepříznivým počasím SMS zprávou, zdvojnásobení bonusu v povinném ručení za jízdu bez nehod v průběhu 2 let a také bonus z povinného ručení vám bude přiznán i pro havarijní pojištění a nakonec za nízký poplatek vám bude přistaven náhradní vůz na místo nehody, popřípadě vám budou dovezeny pohonné hmoty na místo kde vám došly.